WhatsApp
Linkedin

2023 Almanya Chancenkarte (Fırsat Kartı) Uygulaması

2023 Almanya Chancenkarte (Fırsat Kartı) Uygulaması
  • 13 Haziran 2023, 10:26

2023 Almanya Chancenkarte (Fırsat Kartı) Uygulaması

‼️2023 Almanya Chancenkarte (Fırsat Kartı) Uygulaması‼️

Alman hükümeti, Avrupa Birliği üyesi olmayan ülkelerden vasıflı profesyonellerin Almanya'ya göç etmesini kolaylaştırmak amacıyla Mart 2020'den beri yürürlükte olan Nitelikli Göç Yasası’nı güncelleme çalışmaları yürütmektedir. Bu doğrultuda geliştirilen Chancenkarte, Türkçe adıyla Fırsat Kartı tasarısı 2022’nin Kasım ayı sonunda onaylanmış ve yasalaşma aşamasına geçilmiştir.Chancenkarte uygulaması, yüksek talep gören vasıflı çalışanların Almanya’ya yerleşme sürecini kolaylaştırmak için önerilen ve puanlama sistemine dayalı bir göçmenlik vizesi türüdür. Çalışma ve Sosyal İşler Bakanı Bakanı Hubertus Heil tarafından yapılan açıklamaya göre fırsat kartının, AB üyesi olmayan ülke vatandaşlarının iş bulmak ve oturma izni almak için Almanya'ya gelmelerini hızlandırması amaçlanmaktadır.

 

Almanya'da Kalifiye İşçi İhtiyacı ve En Çok Aranan Meslekler

IFO'nun araştırmasına göre Almanya'da güncel olarak işgücü açığının en yüksek olduğu sektörler hizmet, konaklama ve etkinlik sektörleridir. Hizmet sektöründen sonra ise bilgi işlem, makina, metal imalatı, inşaat, depolama ve gıda sektörleri nitelikli işçi açığının yaşandığı alanlar olarak öne çıkmaktadır.Almanya Fırsat Kartının Avantajları

 

Almanya fırsat kartı uygulaması, öncelikle Almanya’ya gitmeden önce iş bulma şartının kaldırılmasıyla öne çıkmaktadır. Aynı zamanda başvuru sürecinin kolaylaştırılması, Almanya iş arama vizesinin aksine, Almanya’ya gidiş sürecinin hızlanmasını hedeflemektedir.

 

Chancenkarte vizesi kapsamında, diğer Almanya çalışma vizesi türlerinde aranan eğitim aldığınız alanda iş bulma şartı da aranmamaktadır. Fırsat kartı ile Almanya’da iş bulduktan sonra uzun süreli oturum alma hakkına sahip olursunuz.

#startup #scaleup #şanskartı #fırsatkartı #almanya #almanyadaişbulmak #İngiltere  #euro #sterlin #ingiltereişkurmak

 


Etiketler :
Paylaş :

Bize Soru Sorun
Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM