WhatsApp
Linkedin

Almanya Altın Vize Nedir, Nasıl Alınır?

Almanya Altın Vize Nedir, Nasıl Alınır?
  • 27 Mart 2023, 14:01

Almanya Altın Vize Nedir, Nasıl Alınır?

Almanya Altın Vize Nedir, Nasıl alınır?

Altın vize programı vatandaşlık ve daimî oturum izni almak için tasarlanmış olan yatırımcı programıdır. Almanya altın vize nedir, nasıl alınır? Şu anda kullanılmakta olan vize türü yatırımcı vizesidir. Almanya altın vize sistemini kullanmamaktadır. Yatırım yaparak vatandaşlık sahibi olmak için 8 yıllık bir süre öngören yatırımcı vizesi başvurusu yapılabilmektedir.

 

Herkes Almanya Yatırımcı Vizesi Alabilir Mi?

 

Oturum izni ve vatandaşlık almak için Almanya’ya başvuruda bulunacak olan kişiler için belirlenmiş ilk iki şart reşit olmak ve temiz bir sicil kaydına sahip olmaktır. Bu koşulları sağladıktan sonra yatırımcı vizesine başvurabilir, oturum izninizi aldıktan sonra iş kurma, çalışma, firma şubesi açma ve var olan firmanızı taşıma haklarından yararlanabilirsiniz. Oturma izni veya yatırımcı vizeniz onaylandıktan sonra 8 yıl içinde Almanya vatandaşı olmaya da hak kazanırsınız.

 

Almanya İçin Vize Şartları Nelerdir?

 

Girişimci olma ve yatırım yaparak vize başvurunuzun onaylanmasını sağlayabilirsiniz. Altın vize Almanya’da henüz uygulanmamaktadır. Almanya altın vize nedir, nasıl alınır? Altın vize sistemi yatırımcıların ekonomiye destek olması amacıyla, karşılığında vatandaşlık ve oturma izni vermekte olan programdır. Ancak Almanya’da oturum izni almak için altın vize değil yatırımcı vizesi kullanılır.

 

Vizesi onaylanan kişilerin 8 yılın sonunda isterlerse vatandaşlık başvurusu yapma hakkı da bulunur. Şirketinizin bir şubesini taşıyarak, yeni bir fikir geliştirmek için işletme açacak ya da var olan şirketi Almanya’ya taşıyarak oturum izni alabilirsiniz.

 

Almanya’da Gayrimenkul Alma

 

Altın vize kapsamında olan ülkeler genellikle yatırımcıların gayrimenkul satın almalarını ve belirlenmiş süre içinde bu mülkleri satmamalarını zorunlu tutar. Almanya altın vize nedir, nasıl alınır? Altın vize sistemi yerine Almanya’da yatırımcı ve girişimcilerin oturum izni almasını sağlamakta olan yatırımcı vizesi kullanılmaktadır.

 

Türk vatandaşı olan kişiler isterlerse Almaya’ da ev satın alabilmektedir. Bunun için alıcı ve satıcı arasında anlaşmanın sağlanmış olması ve noter önünde onaylanarak gerçekleşmesi gerekir. Tapu devir işlemlerini sadece Alman tapu müdürlüklerinde yapılırsa geçerli sayılacaktır. Almanya’da gayrimenkul satın almak size oturma izni veya vatandaşlık başvurusu hakkı sağlamaz.

 

Almanya Yatırımcı Vizesi ile Vatandaşlık

 

Almanya yatırımcı vizesi almak isteyenlere minimum 360.000 Euro yatırım yapmaları koşulunu sunar. Yatırımınızı gerçekleştirdikten sonra oturum izni almak için başvuruda bulunabilirsiniz. Faaliyette bulunduğunuz yatırım aracı ile Almanya’da 8 yıllık süreci tamamlarsanız da vatandaşlık başvurusu yapma hakkı elde edersiniz. Kuracağınız işletmede Alman vatandaşı ikame etmeniz de gerekir.

 

Altın Vize ile Alman Vatandaşlığı

 

Almanya’da ekonomik gelişmeye katkı sağlamak için yatırımcı vizesi uygulanmaktadır. Yeni bir iş kurmak isteyenler için girişimci vizesi başvurusunda bulunabilir sonrasında oturma izni alabilirsiniz. Sekiz yıl sonra isterseniz Almanya vatandaşlığı alabilir daimî olarak ülkede yaşama hakkına sahip olursunuz.

 

Altın Vize Almanya’da Uygulanıyor Mu?

 

Alman hükümetinin yabancı yatırımcılar için uyguladığı prosedür yatırımcı vizesi olarak geçmektedir. Altın vize programı kullanılmamaktadır.

 

Herkes Almanya’da Vatandaşlık Alabilir Mi?

 

Başvuru yaşı uygun ve sabıka kaydı temiz olanlar, 360 bin Euro değerinde yatırım yapanlar yatırımcı vizesine başvurabilir. Oturum izni alındıktan 8 yıl sonrasında vatandaşlık başvurusunda bulunmak mümkündür.

 

 


Etiketler :
Paylaş :

Bize Soru Sorun
Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM