WhatsApp
Linkedin

Almanya'da Altın Vize Programı ve Yatırım Yoluyla Alman Vatandaşlığı

Almanya'da Altın Vize Programı ve Yatırım Yoluyla Alman Vatandaşlığı
  • 28 Mart 2023, 13:22

Almanya'da Altın Vize Programı ve Yatırım Yoluyla Alman Vatandaşlığı

????Almanya Altın Vize Programı ve Yatırım Yoluyla Alman Vatandaşlığı????
Altın vize programı, yabancı yatırımcılara önemli bir yatırım karşılığında ikinci bir pasaport vaat eden bir vize türüdür. Altın vize programları genellikle çok hızlıdır ve ilgili ülkede sadece birkaç gün geçiren kişiye birçok ülke vatandaşlık sunmaktadır. Altın vize Almanya’da uygulanan bir program değildir. Almanya, altı yıllık ikamet süresinde Alman vatandaşlığı almaya hak kazandıracak bir Almanya yatırımcı vizesi programı sunmaktadır. Yatırımcı programı ile Almanya’da vatandaşlık almak isteyen kişilerin ülkeye giriş yapmak ve iş yatırımını kurmak için serbest meslek vizesine başvurması gerekmektedir. 

Almanca yatırımcı vizesine başvurmak isteyen kişilerin 18 yaşından büyük olması, sabıkasının olmaması, yapacağı alanda iş tecrübesini olması ve Almanya ekonomisine katkıda bulunması gerekmektedir. Almanya yatırımcı vizesi sahipleri dünyanın en iyi yaşam standartlarından birine sahip olduğu bilinen bir ülkede yaşayarak, kaliteli bir sosyal güvenlik sistemine, evrensel sağlık hizmetlerine, temiz bir çevreye, düşük suç oranlarına, kültürel ve doğal cazibe merkezlerine ve iyi gelişmiş bir altyapıya sahip olan bir ülkede yaşamaya hak kazanmaktadır. Almanya Altın Vize Başvuru Şartları Nelerdir?
Altın Vize İle Almanya Vatandaşlığı Alınabilir Mi?

Almanya’nın altın vize uygulaması bulunmamaktadır ancak yatırımcı vizesi kapsamında kişiler belli bir süre Almanya'da ikamet ettikten ve Almanya vatandaşlık şartlarını sağladıktan sonra Almanya vatandaşlığı alabilmektedir. 

Almanya vatandaşlığı almak isteyen kişiler yatırım yaptıktan ve ülkede sürekli olarak ikamet ettikten 8 yıl sonra Alman pasaportu almaya hak kazanmaktadır. Almanya vatandaşlığı almak isteyen kişiler bir entegrasyon kursunu tamamlayıp iyi derecede Almanca konuşmaya başladıktan ve ülkede 6 yıl ikamet ettikten sonra da vatandaşlık başvurusunda bulunabilmektedir ancak her iki durumda da ülkede devamlı olarak ikamet edilmesi şarttır. 

Almanya Vatandaşlığı İçin Minimum Yatırım Şartı Var Mıdır?

Almanya vatandaşlığı için minimum yatırım şartı yoktur. 

Almanya vatandaşlığı için kişinin, Alman hükümeti tarafından belirlenen tüm gereksinimleri karşılayacağından dolayı en az 360.000 € değerinde yatırım yapmayı planlaması resmi olmayan bir şekilde önerilmektedir. 
Ev Alarak Almanya'dan Vatandaşlık Alınabilir Mi?
Hayır, ev alarak Almanya’dan vatandaşlık alınamaz. 
Almanya vatandaşlığı elde edebilmek için kişinin Almanya’daki yatırımının bölgesel bir ihtiyacı karşılaması ve ekonomide gerçek bir fark yaratması gerekmektedir. #startup #girişimci #girişimcilik #yatırımcı #yatırımcılık #Almanya #turkey #goldenvisa #ankaranlaşması #goldenvisa
#startup #girişimci #girişimcilik #yatırımcı #yatırımcılık #Almanya #turkey #goldenvisa #ankaranlaşması


Etiketler :
Paylaş :

Bize Soru Sorun
Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM