WhatsApp
Linkedin

Almanya da ev bulmak, Konut kiralamak

Almanya da ev bulmak, Konut kiralamak
  • 22 Haziran 2024, 09:06

Almanya da ev bulmak, Konut kiralamak

Nerede ev aramalıyım?

Birçok gazete ve dergi ev ilanları yayınlıyor olsa da internette daha fazla ilan bulabilirsiniz. Bu yüzden arayışınıza internet üzerinden başlamanız daha iyi olur.

Kira miktarı, konum ve diğer kriterleri yazarak arama yapabileceğiniz birçok web sitesi vardır. Daha sonra arama sonuçlarınızı detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Birçok web sitesine aradığınız özellikleri kaydederek alarm da kurabilirsiniz, böylece size uygun bir daire çıktığı zaman otomatik olarak bir e-posta alırsınız. eBay Kleinanzeigen, Immobilienscout24 ve Immonet gibi sitelerde birçok ev ilanı bulabilir ve istediğiniz daire özelliklerini yazıp arama yapabilirsiniz. Eğer paylaşımlı bir dairede oda arıyorsanız, WG-gesucht sitesine bakabilirsiniz. Paylaşımlı daire için ayrıca üniversitelerdeki ilan panolarına, yerel Facebook gruplarına bakabilir, bu gibi yerlere gönderi bırakarak ev aradığınızı duyurabilirsiniz.

İnternet ilanlarında genellikle dairenin fotoğrafları ve kira, masraf giderleri, taşınabileceğiniz tarih ve ev sahibiyle nasıl iletişime geçmeniz gerektiği gibi gerekli tüm konuları içeren bilgiler yer alır. Ev sahipleri genellikle onlara e-posta ya da web sitesi üzerinden mesaj atarak ulaşmanızı tercih ederler. Ev sahibine mesaj atarken birkaç cümleyle kendinizi tanıtmalı ve evi görmek için randevu talebinde bulunmalısınız. İhtiyaçlarınıza uyan bir daire bulduğunuz zaman başvuru yapma konusunda hızlı davranmalısınız çünkü genelde uygun bir kiracı bulunması çok vakit almaz ve ilanlar hızla internetten kaldırılır.Bize Soru Sorun
Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM