WhatsApp
Linkedin

????Almanya’da Yazılım Şirketi Kurmak????️

????Almanya’da Yazılım Şirketi Kurmak????️
  • 24 Nisan 2023, 11:12

????Almanya’da Yazılım Şirketi Kurmak????️

????Almanya’da Yazılım Şirketi Kurmak????️

Almanya’da Yazılım Şirketinizin Temeli: Bilgi Birikimi

 

Almanya’da bir yazılım şirketi ile kendi işinizi kurmak istiyorsanız, ideal olarak zaten sektörde deneyime sahipsiniz. Yazılım şirketi kurmak istiyorsanız takip etmeniz gereken herhangi bir kural ve prosedür yoktur. Bununla birlikte, güncel programlama dillerine hâkim olabilmeli ve işletme, pazarlama ve satış konusunda bir ustalığa sahip olmalısınız. Bilgisayar bilimi, veri tabanları veya benzeri alanlarda eğitim veya öğrenim görmek, yalnızca kendi işinizi kurarken yardımcı olabilir.

 

Almanya’da GmbH, UG veya Şahıs Şirketi Olarak Bir Yazılım Şirketi Kurmak: Yasal Formunuzu Seçin

 

Almanya’da yazılım hizmetleriniz için hala yasal olarak uyumlu bir standart sözleşmeye ihtiyacınız var mı? Bunun için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kendi yazılım şirketinize sahip olma hayalinizi gerçekleştirebilmek için öncelikle şirketiniz için hangi yasal formun uygun olduğuna karar vermelisiniz. Sektördeki start-up’lar için yaygın yasal biçimler GmbH, UG veya şahıs şirketidir. Seçiminizi yaparken, bireysel yasal biçimlerin vergilendirme açısından da farklılık gösterdiğine dikkat edin.

 

Olası yasal biçimler hakkında daha fazla bilgi edinin:

 

Bir GmbH kurmak için ihtiyacınız olan her şeyBir UG kurmakla ilgili her şey

 

Tabii ki, kullanabileceğiniz başka yasal biçimler de var. Ayrıca küçük işletme yönetmeliğinden de yararlanabilirsiniz: Küçük işletme, ilk yıl 22.000 Euro’dan ve sonraki yıl 50.000 Euro’dan fazla satış yapmayan kişi olarak tanımlanır. Küçük girişimcilerin EÜR (gelir fazlası hesabı) kullanarak hesaplarını tutmalarına izin verilir ve satış vergisi ödemek zorunda kalmazlar. Küçük işletme yönetmeliğinden yararlanabilmek için vergi dairesine başvurmanız gerekmektedir.

 

Size ve şirketinize hangi yasal biçimin uygun olduğu, bir şirket kurucusu olarak hedeflerinizin ne olduğuna ve ne kadar sermaye yatırmak istediğinize bağlıdır.

 

Yasal bir biçime karar verdikten sonra, ticaret hukuku kapsamında hala birkaç kayıt vardır: işletme kaydı, sizden sorumlu ticaret birliğine ve Sanayi ve Ticaret Odasına kayıt. GmbH ve UG yasal biçimleri söz konusu olduğunda, ticari sicile de kaydedilmeniz gerekir.

Yazılımınızı satmanın başka bir yolu da bulut bilişimdir. Yazılımınız bir VM (Sanal Makine) kullanılarak çevrimiçi olarak çalıştırılabilir; müşterilerin yazılımınızı indirmesi ve yüklemesi gerekmez. Lisansları tam kullanım için satabilir veya çevrimdışı sürümde de bulunan bazı özelliklerin ücrete tabi olduğu ücretsiz bir sürüm sunabilirsiniz. Almanya’da şirket kurmak için buradan formu doldurup iletişime geçebilirsiniz.

#pazarlama #teknoloji #bilişim #yazılım #startup #girişimci #girişimcilik #yatırımcı #Almanya #turkey #goldenvisa #ankaranlaşması

#startup #girişimci #girişimcilik #yatırımcı #yatırımcılık #Almanya #turkey #goldenvisa #ankaranlaşması #İngiltere #scaleup #startupvize #scaleupvize #sterlin #Euro #vizebaşvuru #businessplan #danışmanlık #yurtdışıdanışmanlık 

 

 


Etiketler :
Paylaş :

Bize Soru Sorun
Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM