WhatsApp
Linkedin

Almanya Şans Kartı Başvurusu

Almanya Şans Kartı  Başvurusu
  • 20 Mayıs 2024, 09:29

Almanya Şans Kartı Başvurusu

Almanya Fırsat Kart Avantajları Neler?

Ön Lisans mezunlarıda başvuru yapabilecek

Şu an hali hazırda başvuru yapacağınız Almanya İş arama Vizesi ne benzer bir proje olsada, Fırsat Kart başvurusu iş arama vizesine göre daha kolay şartları olacaktır. Başvuru yapabilecek kişi sayısı çok daha fazla olacaktır. Almanya iş arama vizesi sadece 4 senelik mezunlar içindir ama Fırsat Kart’a ön lisans mezunlarıda başvuru yapabilecekler.

Fırsat Kart Nasıl Başvuru Yapabilirsiniz

Fırsat karta başvuru yapmak için Alman İç İşleri Bakanlığı’nın oluşturacğı online sistem bekleniyor. Başvuru yapmak isteyen adaylar bu sistemde hesap oluşturarak gerekli bilgi ve belgeleri sağlayarak başvuru yapabilecekler.

Almanya’ya nitelikli iş göçüyle ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz tıklayın.

Almanya Fırsat Kart Sık Sorulan Sorular

35 Yaşından büyük kişiler Fırsat Kart başvurusu yapabilir mi?

Evet başvuru yapabilir. 40 yaşın altında olduğunuz taktirde puanlama tablosundan 1 puan alabilirsiniz. Eğer diğer kriterler üzerinden aldığınız puanların toplamı 6 ve üzeri ise Fırsat kart başvuru yapabilirsiniz.

Almanca olmadan Fırsat Kart başvurusu yapabilir miyim?

Evet başvuru yapabilirsiniz. Eğer diğer kriterler üzerinden aldığınız puanların toplamı 6 ve üzeri ise Fırsat kart başvuru yapabilirsiniz.

Fırsat Kart Başvurusunu Nasıl Yapabilirim?

Chancenkarte (Fırsat KArt) yasa tasarısı hükümet tarafından onaylandı, lakin henüz başvuru kabulü başlamadı. Başvurunun nereden ve nasıl yapılacağı ile ilgili açıklama bekleniyor.

Fırsat Kartın İş Arama Vizesinden (Job Seeker Visa) farkı nedir?

Fırsat kartın Almanya İş arama Vizesi nden en büyük farkı, Fırsat Kart’a 4 senelik lisans mezunları haricinde 2 senelik ön lisans mezunlarının ve kuaförlük, elektrikçi, tesisatçılık gibi ustalık belgesi olan adaylarında başvuru yapabilecek olması. Diğer farkı ise; iş arama vizesi 6 ay, Fırsat kart ise 1 sene için verilecek olması.Bize Soru Sorun
Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM