WhatsApp
Linkedin

Freelance Çalışanlar İçin Almanya Vizesi

Freelance Çalışanlar İçin Almanya Vizesi
  • 20 Şubat 2023, 15:31

Freelance Çalışanlar İçin Almanya Vizesi

AlmanyaFreelance Çalışanlar İçin Almanya Vizesi

 

 Freelance Çalışanlar İçin Almanya Vizesi Nasıl Alınır?

 

Freelance çalışanlar için Almanya vizesi nasıl alınır? Konusu üzerine hazırladığımız web sayfamıza hoşgeldiniz.

 

Değerli ziyaretçilerimiz, Almanya Schengen vizesi için başvuru yapacak ve freelance çalışan olduğunuz için vize başvurunuzun reddedileceğini düşünüyorsanız endişelenmemenizi ancak vize başvuru hazırlık aşamasında temkinli olmanızı tavsiye ederiz.

 

Peki freelance çalışanlar Almanya vize reddi yememek için hangi konularda temkinli olmalıdır?Freelance çalışanlara Almanya vizesi çıkar mı?Freelance çalışanların Almanya vize başvuruları için hazırlamaları gereken evraklar neler? gibi soruların yanıtlarını sayfamızın devamında bulabileceksiniz

 

Freelance Çalışanlar İçin Almanya Vizesi ŞartlarıFreelance Çalışan Nedir? Kimler Freelance Çalışandır?Freelance Çalışanlar İçin Almanya Vizesi Başvurularında Hazırlanması Gereken EvraklarFreelance Çalışanlar İçin Almanya Schengen Vizesi ÜcretiFreelance Çalışanlar İçin Almanya Schengen Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?Freenlance Çalışanlar İçin Almanya Vizesi Fotoğrafı ÖzellikleriFreelance Çalışanlar İçin Almanya Vizesi İşlem Sonuçlanma SüresiFreelance Çalışanlar İçin Almanya Vizesi Dilekçe ÖrneğiFreelance Çalışanlar İçin Almanya Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

 

Freelance Çalışanlar İçin Almanya Vizesi Şartları

 

Almanya’ya kısa süreli maksimum 90 güne kadar turistik, ticari, fuar, müşteri ziyareti, toplantı, kongre, konferans, staj, erasmus, eğitim, aile, akraba ve arkadaş ziyareti amacıyla seyahat edecek vatandaşlarımız Almanya Schengen vizesi için başvuru yapacaklardır.

 

Freelance çalışanlar Almanya vize başvurularında kişisel bilgilerini, maddi gelirlerini, seyahat amaçlarını ispat etmek zorundadır.

 

Almanya Schengen vizesi için ilk defa başvuru yapacak freelance çalışanların vize başvuruları sırasında hazır bulunmaları ve parmak izi vermeleri gerekmektedir.

 

Almanya vizesi için başvuru yapacak freelance çalışanların vize başvurularının işleme alınabilmesi için vize ücretini ödemeleri zorunludur.

 

Vize başvuruları başvuru sahiplerinin ikamet adresine hizmet veren Konsolosluklara veya vize başvuru merkezine yapılacaktır. Vize başvurularının farklı şehirden yapılması durumunda ek ücret ödenmesi gerekebilir.

 

Almanya vizesi için yetkili vize aracı kurum İdata’dır.

 

Vize başvuruları randevulu kabul edilecektir. Almanya vize randevuları İdata web sayfasından veya çağrı merkezinden alınacaktır. Almanya C tipi Schengen vize randevuları ücretsizdir. Ulusal vize randevuları için ücret ödenmesi gerekebilir.

 

Vize başvurularını İdata’ya yapacak freelance çalışanlar Konsolosluk ücretine ek olarak İdata servis ücretini de ödemeleri gerekecektir.

 

Almanya vize başvuruları seyahat tarihinden en geç 15 iş günü olarak yapılması gerekmektedir. Geç yapılan vize başvuruları ret kararı ile sonuçlanabilmektedir.

 

Vize başvurularının sonuçlanma süresi en erken 15, en geç 45 gün olarak belirtilmiştir. Bu süreler uzayabilir veya kısalabilir.

 

Freelance Çalışan Nedir? Kimler Freelance Çalışandır?

 

Freelance çalışma: kelime karşılığı olarak serbest zamanlı çalışmaya tekabül etmektedir. Dönemsel işlerde çalışanlar, parça başı işlerde çalışanlar.

 

Bugün Türkiye’de çalışanlarının büyük bölümünün freelance çalışanlardan oluştuğu ciddi bir ekonomik hacme sahip reklam, sinema, basın-yayın, bilişim ve spor gibi sektörlerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Dolayısıyla freelance çalışmanın günümüz dünyasında önemli bir çalışma şekli olduğunu rahatlıkla dile getirebiliriz.

 

Peki kimler freelance çalışanlar statüsüne girer?

 

Reklamcılar,Metin yazarları,Danışmanlar,Sözleşmeli çalışanlar,Yazılımcılar,Set çalışanları,Sahne çalışanları,Moto kuryeler,Editörler Freelance çalışan iş kolları arasında yer almaktadır." style="box-sizing: border-box; margin: 0px; padding: 0px; border: 0px; outline: 0px; font-size: 18px; vertical-align: baseline; background: transparent; max-width: 100%; display: block !important;">Almanya Vizesi Freelance ÇalışanlarFreelance Çalışanlar İçin Almanya Vizesi Başvurularında Hazırlanması Gereken EvraklarEksiksiz şekilde doldurulmuş ve imzalanmış Almanya Schengen vize başvuru formuRandevu belgesinin çıktısıSeyahat sonrası en az 3 ay geçerli pasaport ve varsa eski pasaportlar2 adet 35×45 mm ölçülerinde biyometrik fotoğrafPasaportların 2. sayfa, vizeli ve giriş-çıkış sayfalarının fotokopileriKimlik fotokopisiE-devletten alınmış barkodlu SGK tescil ve hizmet dökümüE-devletten alınmış, aile bilgilerini gösterir tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneğiVarsa son 3 aylık, içerisinde seyahati finanse edecek miktarda bakiyesi olan, kaşeli, ıslak imzalı ve banka imza sirküleri alınmış şahsi banka hesap özetiVarsa emekli maaşı hesabının banka onaylı son aylık özeti.Varsa tapu, araç ruhsatı ve kira geliri fotokopileriSeyahat tarihinden 1 gün önce başlayan dönüş tarihinden 1 gün sonra sona eren, az 30.000 € teminatlı sadece Schengen bölgesini kapsayan kaşeli, ıslak imzalı orijinal seyahat sigortası.Otel veya Airbnb rezervasyonuGidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonuVarsa mevzuata uygun davetiyeVarsa iş sözleşmesinin fotokopisi – Noter onaylı olmak zorunda değildir.İş yetkinliğini gösterir diploma ve sertifika fotokopileriYapılan işleri gösterir portfolyoVarsa hizmet verilen şirketlerden alınmış antetli kağıda kaşe ve ıslak imzalı referans yazısıFreelance Çalışanlar İçin Almanya Schengen Vizesi ÜcretiAlmanya Konsolosluğu Schengen vizesi: 80 €Almanya vize merkezi İdata ücreti: 27.50 €,

 

 


Etiketler :
Paylaş :

Bize Soru Sorun
Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM