WhatsApp
Linkedin

İNGİLTERE START-UP VİZESİ

İNGİLTERE START-UP VİZESİ
  • 03 Nisan 2023, 16:21

İNGİLTERE START-UP VİZESİ

İngiltere Start-up vizesi, İngiltere’de iş kurmak isteyen girişimciler için uygun olan vize kategorilerinden bir tanesidir. İngiltere’de bir işletme kurmak isteyen kişiler 2022 itibari ile Ankara Anlaşması yerine Start-up Vizesi ile başvuru yapabilmektedir. Bu vize kategorisine yalnızca yenilikçi, uygulanabilir ve ölçeklenebilir bir iş fikrine sahip kişiler başvuru yapabilmektedir. Daha önce İngiltere’de böyle bir vize başvurusu yapmamış kişilerin İngiltere Start-up vizesi başvurusu yapma hakkı bulunmaktadır. 

İngiltere’ye Start-up vizesi ile gitmek ve bir iş kurmak isteyen girişimcilerin yeni bir iş fikrine sahip olmaları gerekmektedir. Bu yeni iş fikirleri, piyasadaki her şeyden farklı ve orijinal olmalıdır. Aynı zamanda iş fikirleri uygulanabilir olmalıdır. Girişimcilerin halihazırda faaliyette olan bir işletmeye katılma hakları yoktur.

Başvuru yapacak kişilerin iş fikirlerinin bir onay kuruluşu tarafından değerlendirilmiş ve desteklenmiş olması gerekmektedir. Onay kuruluşları; İngiltere’deki bir yükseköğretim kurumu olabildiği gibi İngiltere’de girişimcileri destekleme geçmişine sahip ticari bir kuruluş da olabilmektedir.

İngiltere Start-up vizesi toplamda 2 yıl olarak verilmektedir. Bu vize kategorisinde başvuru sahiplerinin vizelerini uzatma hakları bulunmamaktadır. İngiltere’de kalma sürelerini uzatmak isteyen kişiler, İngiltere’deyken vizelerini Innovator vize kategorisine çevirebilmektedir. Start-up vizesi başvurusu yapacak kişilerin, eşleri ve 18 yaşından küçük olan çocukları için bağımlı vize başvurusu yapma hakları bulunmaktadır.

İngiltere Start-up vizesine sahip kişiler:

  • Bakmakla yükümlü oldukları eşleri ve çocuklarını yanlarında getirebilir
  • İngiltere’de kurdukları işletmenin haricinde herhangi bir işte çalışabilir
  • Yurtdışına seyahat edip tekrar İngiltere’ye geri dönebilmektedir.

Ancak:

  • Herhangi bir devlet fonundan yararlanamaz
  • Profesyonel sporcu olarak çalışamaz
  • Bu vize kategorisi ile İngiltere’ye yerleşemezler.

Etiketler :
Paylaş :

Bize Soru Sorun
Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM