WhatsApp
Linkedin

Şans kartı ile almanya

Şans kartı ile almanya
  • 18 Mayıs 2023, 16:10

Şans kartı ile almanya

‼️Almanya’ya nitelikli göç netleşiyor: Üniversite mezununa hemen vize‼️

 

Üniversite mezunu ile IT‘cilere hemen, iki yıllık meslek eğitimini bitirene, bir uzmanlığı olana çalışma ve oturma izni verilecek.

Almanya’ya nitelikli göç netleşiyor: Üniversite mezununa hemen vizeAlmanya’nın Nitelikli Göçmen Yasası netleşiyor. Mecliste görüşülmekte olan tasarıya göre; Üniversite mezunu ile IT‘cilere hemen, iki yıllık meslek eğitimini bitirene, bir uzmanlığı olana çalışma ve oturma izni verilecek. İşte Almanya'da çalışabilmenin şartları...

 

Vatandaşlık Yasası ile birlikte yürürlüğe girmesi planlanan hükümet tasarısı Meclis'e geldi. İlk görüşmeler başladı ve milletvekillerinin önerileri ile partilerin görüşleri alınıyor.

 

Genel kanı, hazırlanan tasarıyla “Nitelikli Göçmenlerin gelişlerinin daha da kolaylaştırılması” yönünde.

.

 

ÜÇ FARKLI SİSTEMLE ALINACAK

 

Öncelik AB içindeki nitelikli elemanlara ya da Doğu Avrupa'dakilere verilecek. Bunlar şimdiye kadar olduğu gibi boşluğu tamamlayamazsa, üçüncü dünya ülkelerinden alımlar başlayacak.

 

Üç aşamalı bir iç sistem uygulanarak göçmen alımı gerçekleştirilecek. Bunlar; Nitelikli İşçiler ayağı, deneyimli işçiler ayağı ve potansiyeli olan işçiler ayağı olacak. Yani puan sistemi tek belirleyici olmayacak, bunlara da bakılacak.Haberler - Dünya

 

Almanya’ya nitelikli göç netleşiyor: Üniversite mezununa hemen vizeAlmanya’nın Nitelikli Göçmen Yasası netleşiyor. Mecliste görüşülmekte olan tasarıya göre; Üniversite mezunu ile IT‘cilere hemen, iki yıllık meslek eğitimini bitirene, bir uzmanlığı olana çalışma ve oturma izni verilecek. İşte Almanya'da çalışabilmenin şartları..Üç aşamalı bir iç sistem uygulanarak göçmen alımı gerçekleştirilecek. Bunlar; Nitelikli İşçiler ayağı, deneyimli işçiler ayağı ve potansiyeli olan işçiler ayağı olacak. Yani puan sistemi tek belirleyici olmayacak, bunlara da bakılacak.

 

Almanya'ya “Nitelikli İşgücü Göçü Sistemi” şu şekilde işleyecek;

 

ÜNİVERSİTE MEZUNLARI: AB dışındaki ülkelerden gelecek üniversite mezunlarına hemen çalışma ve oturma iznini içeren AB- Mavi Kart'ı verilecek. Bunların diploma denklikleri kısa sürede tanınacak ve gelecekte herhangi bir başka nitelikli işe girmesine izin verilecek.

 

BİLGİSAYAR UZMANLARI: Bunların üniversite mezunu olmaları aranmayacak. Deneyimli olmaları ya da bu alanda meslek yapmış olmaları yetecek. İşe başlayacak olanların maaşları belirlenirken, katı kurallar yumuşatılacak.

 

SAĞLIK, İNŞAAT, HAVACILIK VE DİĞER SEKTÖRLER: Başta sağlık ve bilişim olmak üzere, her alanda nitelikli personel alınacak. Bu sayı, 2030'lara kadar 7 milyona ulaşacak. Doktorlar, mühendisler, mimarlar, pilotlar, sağlık çalışanları, gerektiğinde ulaşım sektörü, turizmciler, garsonlar, inşaatta demirciler- kaynakçılar, sucu ve tesisatçılar; bu alanda yetişmiş eleman olduğunu kanıtlarsa, iş bulacak #girişimci #girişimcilik #yatırımcı #yatırımcılık #Almanya #turkey #goldenvisa #ankaranlaşması

#startup #girişimci #girişimcilik #yatırımcı #yatırımcılık 


Etiketler :
Paylaş :

Bize Soru Sorun
Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM